A szegedi ICE-TEAM Műkorcsolya és Jégtánc Sportegyesület története és eddig elért eredményei
A szegedi ICE-TEAM Sportegyesület közel 10 évvel ezelőtt vált önálló egyesületté. Markovics Endréné (Ari néni) lelkesedésének és kitartó munkájának, utánpótlás keresésének köszönhetően a kezdeti néhány főből mára több mint 50 főssé növekedett az egyesület.
7 évvel ezelőtt sikerült az MTK egyik legjobb szakedzőjét Világos Beátát vezetőedzőként megnyerni, ennek köszönhetően a versenyzők technikai tudása és elért eredményeik ugrásszerű javulásnak indultak. Mára sikerült elérni, hogy a budapesti egyesületek és a versenybírák egyenrangúakként kezelik a szegedieket a hazai és nemzetközi versenyeken egyaránt, ami nagyon nagy eredménynek tekinthető.
Mint ismeretes a szegedi jégpálya csupán októbertől áprilisig tart nyitva, ezért sokkal kevesebb jégidő áll a sportolók rendelkezésére, mint pl. a pesti egyesületek sportolóinak. Ezt a ?hátrányt? nyári edzőtáborokkal igyekeznek a versenyzők pótolni, ami nem kevés anyagi áldozatot követel a szülőktől, hiszen ennek a sportágnak sincs megoldva a szponzorálása sem a város sem más cégek által.
A sportolók nagyon tehetségesek, szorgalmasak és elszántak, a fent említett és egyéb más körülmények ill. hátrányok ellenére az elmúlt években egyre javuló eredményeket értek el, ezeket a következő felsorolás tartalmazza időrendben visszafelé:
2007. Országos Bajnokság
újonc korcsoport 3.hely Kovács Patricia - Kovács Milán
serdülő korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
5.hely Gasztyán Vivien ? Varjasi Ferenc
ifjúsági korcsoport 2.hely Rengei Georgina - Szénási Martin
junior korcsoport 4.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
5.hely Kovács Orsolya - Markovics Csaba
6.hely Szemes Ágnes ? Melegh Márk
7.hely Rengei Noémi ? Pup Olivér
solo újonc korcsoportban 1.hely Irsai Nóra
2.hely Börcsök Zsófia
3.hely Varga Kata
4.hely Rumpf Carmen
5.hely Waiszhar Barbara
6.hely Szőke Sára
7.hely Arany Zsófia
10.hely Andrejcsik Enikő
12.hely Almási Adél
solo serdülő korcsoportban 1.hely Irsai Éva
solo junior korcsoportban 1.hely Török Viktória
2.hely Rengei Tímea
3.hely Lakatos Donatella
2006. OLOMOUCZ Nemzetközi Kupa
pre-novice korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
novice korcsoport 17.hely Rengei Georgina - Szénási Martin
2006. Belgrád Nemzetközi Kupa
junior korcsoport 1.hely Rengei Noémi ? Pup Olivér
2006.Rozmaring Nemzetközi Kupa
pre-novice korcsoport 2.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
novice korcsoport 5.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
7.hely Rengei Noémi ? Pup Olivér
2006. Országos Bajnokság
ujonc korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
2.hely Irsai Éva ? Benedek Kristóf
6.hely Kovács Patricia - Kovács Milán
9.hely Rumpf Carmen ? Berente Miklós
serdülő korcsoport 1.hely Rengei Georgina - Szénási Martin
ifjúsági korcsoport 4.hely Irsai Nóra ? Simon Domán
junior B korcsoport 1.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
2.hely Rengei Noémi ? Pup Olivér
solo újonc korcsoportban 1.hely Wilbergsdottir Sandra
2.hely Török Viktória
3.hely Börcsök Zsófia
7.hely Lakatos Donatella
9.hely Varga Kata
16.hely Arany Zsófia
19.hely Talmácsi Ágnes
20.hely Pap Emőke
solo junior korcsoportban 1.hely Rengei Tímea
2.hely Szemes Ágnes
6.hely Bartos Blanka
8.hely Szabó Orsolya
2006. Szeged Kupa
ujonc korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
2.hely Irsai Éva ? Benedek Kristóf
ujonc B korcsoport 1.hely Gasztány Vivien - Varjasi Ferenc
2.hely Rumpf Carmen - Berente Miklós
3.hely Kovács Patricia ? Kovács Milán
ifjúsági korcsoport 1.hely Rengei Georgina - Szénási Martin
2.hely Szemes Ágnes - Dóczy Gábor
3.hely Irsai Nóra ? Simon Domán
junior B korcsoport 1.hely Rengei Noémi ? Pup Olivér
2.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
solo újonc korcsoportban 1.hely Wilbergsdottir Sandra
2.hely Török Viktória
3.hely Magyar Zsófia
4.hely Varga Kata
8.hely Arany Zsófia
9.hely Pozsgai Zoltán
10.hely Talmácsi Ágnes
11.hely Waiszar Barbara
solo serdülő korcsoportban 1.hely Bartos Blanka
2.hely Rengei Tímea
2006. Hellmut Siebt Memorial Bécs
novice korcsoport 7.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
2005. Ice Dance kupa Bécs
pre-novice korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
novice korcsoport 12.hely Rengei Georgina - Szénási Martin
13.hely Irsai Nóra ? Simon Domán
2005. OLOMOUCZ Nemzetközi Kupa
pre-novice korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
2005. Országos Bajnokság
ujonc korcsoport 2.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
5.hely Irsai Éva ? Benedek Kristóf
serdülő korcsoport 3.hely Rengei Georgina - Szénási Martin
4.hely Rengei Tímea ? Petróczy Zsolt
ifjúsági korcsoport 2.hely Szemes Ágnes ? Markovics Csaba
3.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
junior B korcsoport 1.hely Kovács Orsolya ? Melegh Márk
3.hely Rengei Noémi ? Pup Olivér
2005.Rozmaring Nemzetközi Kupa
pre-novice korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
2.hely Rengei Georgina ? Szénási Martin
5.hely Irsai Éva ? Benedek Kristóf
novice korcsoport 3.hely Szemes Ágnes ? Markovics Csaba
7.hely Kovács Orsolya ? Melegh Márk
8.hely Rengei Noémi ? Pup Olivér
9.hely Rengei Tímea ? Petróczy Zsolt
2004. OLOMOUCZ Nemzetközi Kupa
novice korcsoport 16.hely Rengei Georgina ? Szénási Martin
17.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
2004.Rozmaring Nemzetközi Kupa
pre-novice korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
2.hely Török Eszter ? Szénási Martin
5.hely Irsai Éva ? Benedek Kristóf
novice korcsoport 6.hely Kovács Orsolya ? Pup Olivér
11.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
12.hely Rengei Noémi ? Melegh Márk
13.hely Rengei Georgina ? Simon Domán
15.hely Rengei Tímea ? Petróczy Zsolt
2004. Országos Bajnokság
ujonc korcsoport 2.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
3.hely Török Eszter ? Szénási Martin
serdülő korcsoport 2.hely Szemes Ágnes ? Markovics Csaba
5.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
7.hely Rengei Georgina ? Simon Domán
9.hely Rengei Tímea ? Petróczy Zsolt
ifjúsági korcsoport 5.hely Kovács Orsolya ? Pup Olivér
6.hely Rengei Noémi ? Melegh Márk
solo újonc korcsoportban 1.hely Wilbergsdottir Sandra
3.hely Irsai Éva
4.hely Irsai Nóra
2004. Szeged Kupa
ujonc korcsoport 1.hely Szemes Adrienn - Szénási Dániel
2.hely Török Eszter ? Szénási Martin
ujonc B korcsoport 1.hely Irsai Éva ? Benedek Kristóf
2.hely Bartos Blanka - Bús Attila
3.hely Irsai Nóra ? Kopniczki Márkusz
4.hely Magyar Zsófia ? Bartos Bence
serdülő korcsoport 1.hely Szemes Ágnes - Markovics Csaba
2.hely Rengei Tímea - Petróczy Zsolt
serdülő B korcsoport 1.hely Szemes Gabriella ? Markovics Attila
2.hely Rengei Georgina ? Simon Domán
ifjúsági korcsoport 2.hely Kovács Orsolya ? Pup Olivér
ifjúsági B korcsoport 2.hely Rengei Noémi ? Melegh Márk
solo újonc korcsoportban 1.hely Wilbergsdottir Sandra
3.hely Török Viktória
7.hely Nagy Orsolya
9.hely Domonkos Dénes
2004. Bécs Kupa
novice korcsoport 13.hely Szemes Ágnes ? Markovics Csaba
2003. Szeged Kupa
ujonc korcsoport 3.hely Rengei Georgina ? Simon Domán
ujonc B korcsoport 2.hely Török Eszter ? Szénási Dániel
serdülő korcsoport 1.hely Szemes Ágnes ? Markovics Csaba
2.hely Fantoly Nikolett ? Pup Olivér
serdülő B korcsoport 5.hely Szabó Réka ? Markovics Attila
ifjúsági korcsoport 3.hely Rengei Noémi ? Melegh Márk
junior B korcsoport 1.hely Kovács Orsolya ? Horváth László
solo újonc korcsoportban 1.hely Rengei Tímea
2.hely Szemes Gabriella
4.hely Szemes Adrienn
solo serdülő korcsoportban 2.hely Szabó Orsolya
2002. Országos Bajnokság
serdülő korcsoport 5.hely Szemes Ágnes ? Markovics Csaba
6.hely Szabó Orsolya ? Markovics Attila
7.hely Rengei Noémi ? Melegh Márk
junior B korcsoport 3.hely Oros Hajnalka ? Sólya Ádám
junior korcsoport 5.hely Kovács Orsolya ? Horváth László
solo újonc korcsoportban 3.hely Rengei Tímea
4.hely Szemes Gabriella
5.hely Rengei Georgina
solo serdülő korcsoportban 2.hely Fantoly Nikolett
3.hely Peregi Tamás
2002. Szeged Kupa
ujonc korcsoport 1.hely Szemes Gabriella ? Peregi Tamás
2.hely Rengei Tímea ? Wilbergsson Viktor
3.hely Rengei Georgina ? Simon Domán
serdülő korcsoport 2.hely Szemes Ágnes ? Markovics Csaba
serdülő B korcsoport 2.hely Rengei Noémi ? Melegh Márk
3.hely Szabó Orsolya ? Markovics Attila
junior korcsoport 2.hely Kovács Orsolya ? Horváth László
junior B korcsoport 1.hely Jónás Kitti ? Sólya Ádám
2.hely Müller Zsuzsanna ? Deák Gergő
solo újonc korcsoportban 2.hely Szabó Réka
3.hely Szemes Adrienn
solo serdülő korcsoportban 3.hely Fantoly Nikolett
4.hely Peregi Tamás
2001. Szeged Kupa
ujonc korcsoport 1.hely Szabó Orsolya ? Markovics Attila
2.hely Rengei Noémi ? Melegh Márk
3.hely Szemes Ágnes ? Peregi Tamás
ujonc B korcsoport 1.hely Fantoly Nikolett ? Kopasz Bence
2.hely Rengei Tímea ? Kopasz Máté
3.hely Szemes Gabriella ? Kasza Krisztián
ifjúsági korcsoport 2.hely Müller Zsuzsanna ? Deák Gergő
junior korcsoport 2.hely Barna Emilia ? Erdei Péter
junior B korcsoport 1.hely Kovács Orsolya ? Horváth László
2000. Rozmaring nemzetközi Kupa
serdülő korcsoport 14.hely Czibere Anita ? Markovics Csaba
2000. Országos Bajnokság
ujonc korcsoport 8.hely Czibere Anita ? Markovics Csaba
ifjúsági korcsoport 3.hely Barna Emilia ? Erdei Péter
junior B korcsoport 4.hely Veress Franciska ? Horváth László
solo ujonc korcsoport 3.hely Kovács Orsolya
2000.Szeged Kupa
ujonc korcsoport 4.hely Czibere Anita ? Markovics Csaba
5.hely Szabó Orsolya ? Markovics Attila
junior korcsoport 2.hely Veress Franciska ? Horváth László
3.hely Barna Emilia ? Erdei Péter
solo ujonc korcsoport 1.hely Kovács Orsolya
A fenti szép eredmények Világos Beáta, Markovics Endréné (Ari néni), Jónás Kitti és Zsibrita Krisztián edzők színvonalas, kitartó munkáját dicsérik.